Termoelastyczne

Najlepsze materace termoelastyczne - SenSen.pl

Materace termoelastyczne

Materace termoelastyczne są doceniane przez nawet najbardziej wymagających użytkowników. Do ich produkcji wykorzystuje się najwyższej jakości pianki, które reagują na nacisk, a także temperaturę ciała, dzięki czemu zapewniają optymalne warunki do właściwej regeneracji podczas snu. W naszej ofercie znajdą Państwo materace termoelastyczne od renomowanych producentów, dostępne w różnych rozmiarach i stopniach twardości.

Co to jest materac termoelastyczny?

Materac termoelastyczny swoją nazwę zawdzięcza materiałowi, z którego jest wykonany. Do jego produkcji wykorzystuje się piankę poliuretanową visco, nazywaną też memory. Pod wpływem nacisku dopasowuje się ona idealnie do kształtu ciała użytkownika, a dodatkowo jest odporna na uszkodzenia. Dzięki temu materac charakteryzuje się niezwykłą trwałością i wytrzymałością.

Struktura wewnętrzna pianki zastosowanej w tego typu modelach wypełniona jest pęcherzykami, dzięki czemu materac termoelastyczny cechuje się zdolnością do zmiany swojego kształtu pod wpływem nacisku osoby śpiącej, a także jej temperatury ciała. Na rynku dostępne są modele wykonane w 100% z pianki termoelastycznej lub połączenia kilku jej rodzajów, a także te, których konstrukcja wzmocniona jest np. sprężynami kieszeniowymi. Wybór konkretnego wariantu powinien być uzależniony od indywidualnych preferencji jego użytkownika.

Czy materac z pianki termoelastycznej jest zdrowy?

Materac z pianki termoelastycznej jest szczególnie polecany osobom, które cierpią na różnego rodzaju alergie. Jego konstrukcja uniemożliwia gromadzenie się w nim zanieczyszczeń i kurzu, a także namnażania różnego rodzaju grzybów, bakterii i roztoczy. Tego typu modele doceniają również użytkownicy cierpiący z powodu nawracających bóli mięśni i stawów, ponieważ zapewniają im właściwą regenerację i eliminują nadmierne napięcie mięśniowe. Produkty wykonane z pianki memory doskonale sprawdzają się również w profilaktyce odleżynowej, dlatego polecane są seniorom, a także osobom z niepełnosprawnością ruchową.

Jest 61 produktów.

Pokazano 1-12 z 61 pozycji

Aktywne filtry

  • Rejestracja

Rejestracja nowego konta